Často kladené dotazy

Pergolu lze postavit na patky pomocí kotvících hrotů nebo betonové patky. Pokud však plánujete zimní zahradu (nebo budoucí přestavbu pergoly na zimní zahradu), doporučujeme provést alespoň betonový základ po obvodu konstrukce. Nejlepším řešením je připravit betonový základ s izolací v podlaze. Základ musí být na každé straně minimálně o 5 cm větší, než je půdorys pergoly nebo zimní zahrady.

Může, a to za předpokladu, že konstrukce zimní zahrady bude oddelená, samostatně stojící.

Je nezbytná pro hliníkové konstrukce, kde zabraňuje promrzání hliníkových konstrukcí z exteriéru do interiéru. Tepelně přerušený můstek se vkládá do profilu jako tepelný izolant ve formě plastové vložky. Tepelně přerušovaný můstek se doporučuje pro zimní zahrady, které se používají a vytápějí celoročně.

Pokud jste na základní desce provedli všechny potřebné práce, doporučujeme použít izolační sklo ve střeše i v obvodovém zasklení.

Pokud děláte základovou desku a máte možnost instalovat na zahradě topení na temperaci a občasné vytápění, doporučujeme izolovat také základové pásy, abyste přerušili tepelný most z exteriéru, protože podlaha je nejproblematičtějším místem pro únik tepla - právě odtud přichází většina chladu. Pokud uvažujete o sezónní zimní zahradě s izolačním sklem, základové pásy to umožňují. Pokud plánujete zahradu využívat celoročně, doporučujeme zhotovit základové pásy.

U zimní zahrady doporučujeme alespoň betonový základ po obvodu střešní konstrukce, nejlepším řešením je však připravit betonovou desku pod celou střechu. Podklad musí být na každé straně minimálně o 5 cm větší než půdorys zimní zahrady a tloušťka betonu musí být minimálně 15 cm.

Ano, všechny systémy jsou posuvné obousměrně. Libovolně můžeme odsouvat doprava, doleva nebo na střed kvůli větrání.

Typy výplní se liší cenou, trvanlivostí a izolačními vlastnostmi. Jednotlivé systémy zasklení v naší nabídce používají různé typy výplní (viz kapitola Zasklení). Izolační skla mají nejlepší tepelně izolační vlastnosti, bezpečnostní skla jsou nejodolnější. Bezpečnostní sklo může být kalené nebo lepené - zatímco kalené sklo se při poškození roztříští na velké kusy, lepené sklo je prakticky nerozbitné a při poškození maximálně praskne. Nejlevnější variantou zůstává standardní obyčejné čiré sklo.

Standardizované, sériově vyráběné konstrukce jsou pochopitelně levnější než ty naše, které jsou vyráběny na míru. Kvalita zpracování a trvanlivost se však výrazně liší. Naší základní hodnotou je bezkonkurenční statika a trvanlivost výrobků. Konstrukce jsou pevné i po letech, netřesou se a neprohýbají, vydrží 20-30 let bez sebemenších problémů. Pokud máte možnost, vyzkoušejte si, jak levné, sériově vyráběné konstrukce reagují na váhu vašeho těla. Pokud navíc hledáte konstrukci na míru, jsme předním výrobcem hliněných konstrukcí na Slovensku.

Který model je lepší, závisí na tom, jak chcete pergolu používat. Pro přístřešek pro auto, zastřešení terasy nebo menší pergoly postačí pro vaše požadavky levnější model Light. Jeho nevýhodou je, že jeho boční stěny se nedoporučují zasklívat, protože má pouze jednu stěnu v úžlabí a je zde zvýšené riziko zatékání přes šrouby. Pokud si pohráváte s myšlenkou pergolu zasklít a v budoucnu z ní udělat zimní zahradu, zvolte model Robust nebo Massive. Ty jsou také nejlepší volbou, pokud potřebujete opravdu masivní, prakticky nezničitelnou konstrukci. V neposlední řadě zvažte při výběru i estetické hledisko - bude se do prostoru lépe hodit estetický, proporčně vyvážený pergolový žlab Robust s jedním stojanem navíc, nebo masivní linie pergolového žlabu Massive, kde pro šířku 7,5 m stojan nepotřebujete?

Ne. Naše konstrukce mají nejvyšší standard kvality povrchové úpravy materiálu. Popínavé rostliny pro pergoly nejsou žádnou zátěží.

I při profesionálním použití jádrových vrtáků existuje riziko, že špatně zalepená dlažba praskne. Doporučujeme ponechat si několik kusů dlažby jako náhradní pro případ výměny.

Zimní zahradu montujeme na dvě etapy. V první etapě montujeme pergolu, kde zároveň po montáži zaměříme rozměry obvodového zasklení. Následně po vyrobení, Vám přijedeme zasklení namontovat.

Pokud zastavěná plocha nepřesahuje 25 m2 a výška je menší než 5 m, jsou pergoly a zimní zahrady klasifikovány jako drobné stavby plnící doplňkovou funkci a nepotřebují územní rozhodnutí ani stavební povolení, postačí ohlášení obci, která podle stavebního zákona vykonává působnost stavebního úřadu (tzv. ohlášení stavebnímu úřadu). Stavební povolení potřebujete pouze v případě, že stavba přesahuje podlahovou plochu 25 m2 nebo se jedná o stavbu pro podnikatelské účely.

Všechny naše výrobky jsou vyráběny přesně na míru, aby splňovaly specifické požadavky našich zákazníků. Jsme výrobci všech dílů, takže pokud existuje technické řešení vašeho problému, najdeme ho a zrealizujeme.

Ano, v MontAlu zajišťujeme komplexní řešení realizace vašeho projektu. Postaráme se o vše od návrhu konstrukce a statiky, zajistíme převoz i finální namontování produktu. Na rozdíl od většiny konkurence ke každému produktu posuzujeme zatížení sklem i statické zatížení sněhového pásma, aby vám produkt vydržel desítky let. Vaším úkolem je pouze úvodní zaměření, na jehož základě vytvoříme cenovou nabídku a nakonec finální převzetí hotového projektu.

Obvykle montáž trvá kolem 1 dne, v případě rozsáhlejších projektů se může prodloužit.

Čekací doba na naše produkty se obvykle pohybuje mezi 6-10 týdnů. Přesná doba závisí na složitosti zadání, jelikož ke každé objednávce přistupujeme individuálně.

Ano, v nabídce máme 3 druhy markýz: Xline, Xlight a Zipline.

Standardní barvy jsou antracit (RAL 7016), bílá (RAL 9016), šedá (RAL 9006) a hnědá (RAL 8003). Všechny barvy jsou v provedení jemná struktura, která dodá konstrukci nejen hezčí vzhled ale také praktickost díky větší odolnosti vůči poškrábání. Jelikož disponujeme vlastní práškovou lakovnou, profily umíme nalakovat do jakékoli RAL barvy dle požadavků zákazníka.

Všechny systémy jsou stejně spolehlivé a prověřené časem. Důležité je, abyste si vybrali ten správný produkt. Velkou výhodou bezrámového zasklení je, že nenarušuje architektonické prvky budovy a nemění její vnější vzhled. Rámový systém má však větší těsnicí schopnost, a proto je častější volbou našich zákazníků.

Díky výztuhám, které podle potřeby dodáváme na střechu konstrukce, můžeme zlepšit celkovou pevnost a nosnost našich zimních zahrad, takže není problém instalovat zimní zahradu i ve vyšších oblastech.

Obecně má sklo výhodu především v údržbě a trvanlivosti. Zatímco polykarbonát má přirozenou tendenci časem měnit barvu, plesnivět atd. Izolační sklo má mimo jiné přirozeně lepší izolační vlastnosti.

Máte zájem o naše produkty ?

Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy a připravíme cenovou nabídku na míru.
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho formuláře.

1
Vaše údaje

2
Vyberte produkty, o které máte zájem

3
Napište svůj vzkaz

4
Nahrajte fotografie místa montáže

Odesláním potvrzujete, že jste si přečetli podmínky zpracování. ochrany osobních údajů.